AKCE   ATRIUM   O NÁS   ARCHIV   PARTNEŘI   ODKAZY   KONTAKTY

ANNA SLEZÁKOVÁ

(Česká republika)

 

koncert a přednáška

26. 2. 2017 v 15.00

Atrium ZUŠ Zlín

 

 

 

 

Anna Slezáková začala hrát na kytaru v deseti letech pod vedením Ludmily a Aloise Menšíkových na ZUŠ v Uherském Hradišti. Poté pokračovala na Konzervatoři v Brně v kytarové třídě doc. Vladislava Bláhy. V roce 2007 ukončila studia na Filosofické fakultě Masarykovy university v Brně, obor hudební věda. V roce 2011 vyhrála stipendium švýcarské Stiftung Dr. Robert und Lina Thyll-Dürr. V roce 2012 získala magisterský koncertní diplom pod vedením renomovaného kytaristy a profesora Alvara Pierriho na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a druhý magisterský diplom pak v roce 2015 u vyhledávaného pedagoga  Anderse Miolina na Zürcher Hochschule der Künste ve Švýcarsku.

 

Mezi lety 2003 a 2013 byla členkou kytarového Tria Nété a nyní je součástí Dua Papilio, kde účinkuje spolu se španělským barytonistou Marcosem Zuñigou.

 

Ve spolupráci s činoherci připravuje i hudebně dramatické pořady a představení: Alenka v říši divů (Anna Slezáková-Miková a Trio Nété), Die lasterhaften Balladen des François Villon (Hartmut Nolte, Clubtheater-Wien, Palais Liechtenstein), El Llanto de la Guitarra (Duo Papilio, Suzanne Romero, Christophe Balissat) a další. Jako sólistka i členka souborů vystupuje na mezinárodních koncertních pódiích (Francie, Itálie, Japonsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko ad.).

 

Aktuálně se též věnuje pedagogické činnosti na hudební škole Konservatorium Bern ve Švýcarsku, kde také pořádá koncertní sezóny Rencontres Guitares de Bulle.

 

Od roku 2002 získala četná ocenění v národních i mezinárodních soutěžích, jako např.

2002 1. cena v národní soutěži  hudebních škol v Opavě

2004 1. cena v soutěži českých konzervatoří

2006 1. cena v mezinárodní kytarové soutěži  "Enrico Mercatali" v Gorizii v Itálii, jako členka Tria Nété

2009 1. cena v mezinárodní kytarové soutěži "John Duarte" v Rustu, Rakousko

2011     cena za nejlepší interpretaci andaluzské hudby v mezinárodní soutěži "Comarca el condado
              v Jaenu, Španělsko

2011 1. cena v mezinárodní kytarové soutěži  "Twents" v Enschede, Holandsko

a další ceny v mezinárodních soutěžích jako "Ligita" v Lichtenštejnsku, "Mladí gitaristi" (Mezinárodní hudební festival "Ivana Ballu") v Dolném Kubíně na Slovensku, "Kutná Hora", "Enrico Mercatali" v Itálii, "Comarca el condado" ve Španělsku.

 

Více informací na annaslezakova.com a duopapilio.com

_________________ © 2017 Společnost klasické kytary Zlín _________________